Tiivistelmä

Lohko A
A tulokset 1.kierros
Lohko B
B tulokset 1.kierros


Taulukko 1: Lohko A











Puulaaki 2019-20




Lohko A otteluohjelma















1. kierros tiistai 5.11.2019 klo 19

2. kierros tiistai 19.11.2019 klo 19





Rata Joukkue
Rata Joukkue
1 BT-Filling
1 Adara
2 Ikivireet
2 L-Klubi
3 Pilke
3 BT-Filling
4 L-Klubi
4 Amcor
5 Adara
5 Ikivireet
6 Amcor
6 Pilke





3. kierros tiistai 3.12.2019 klo 19

4. kierros tiistai 17.12.2019 klo 19





Rata Joukkue
Rata Joukkue
1 Pilke
1 Ikivireet
2 BT-Filling
2 Amcor
3 Ikivireet
3 L-Klubi
4 Adara
4 BT-Filling
5 Amcor
5 Pilke
6 L-Klubi
6 Adara





5. kierros tiistai 7.1.2020 klo 19








Rata Joukkue


1 BT-Filling


2 Adara


3 Amcor


4 Pilke


5 L-Klubi


6 Ikivireet



Taulukko 2: A tulokset 1.kierros

Puulaaki lohko A tulokset 1.kierros 5.11.2019






































Ottelut






































BT-Filling 10 1628






Ikivireet 13 1718






nimi hcp 1.sarja pisteet 2.sarja pisteet 3.sarja pisteet yht. yht. nimi hcp 1.sarja pisteet 2.sarja pisteet 3.sarja pisteet yht. yht.
Telle Pekkonen 50 183 0 206 3 189 2 578 5 Sanna Peltoniemi 69 193 2 206 3 159 0 558 5
Jarmo Pekkonen 50 171 0 174 2 217 3 562 5 Sirpa Kokkola 34 262 4 177 0 188 0 627 4
Juuso Pekkonen 50 144 0 183 0 161 0 488 0 Erja Nyqvist 27 189 2 156 0 188 2 533 4








































Pilke 14 1663






L-Klubi 10 1572






nimi hcp 1.sarja pisteet 2.sarja pisteet 3.sarja pisteet yht. yht. nimi hcp 1.sarja pisteet 2.sarja pisteet 3.sarja pisteet yht. yht.
Tarja Yli-Hirvi 36 123 0 182 2 216 1 521 3 Lasse Kanerva 31 211 3 182 2 221 3 614 8
Marita Järvinen 41 176 0 222 3 200 3 598 6 Lasse Nieminen 34 156 0 152 0 173 0 481 0
Veikko Järvinen 41 175 2 165 0 204 3 544 5 Jouko Numminen 50 171 2 155 0 151 0 477 2








































Adara 13 1855






Amcor 15 1838






nimi hcp 1.sarja pisteet 2.sarja pisteet 3.sarja pisteet yht. yht. nimi hcp 1.sarja pisteet 2.sarja pisteet 3.sarja pisteet yht. yht.
Marko Kouva 23 192 2 217 3 210 3 619 8 Urpo Jokinen 34 221 3 177 2 193 0 591 5
Markku Teerikorpi 64 205 1 189 0 191 0 585 1 Erkki Töyssy 41 214 1 149 0 198 2 561 3
Jarmo Kujanpää 17 234 3 172 0 245 1 651 4 Kari Etuaho 17 169 0 247 3 270 4 686 7



































Sarjatilanne














joukkue
pisteet keilat








1 Amcor
15 1838








2 Pilke
14 1663








3 Adara
13 1855








4 Ikivireet
13 1718








5 BT-Filling
10 1628








6 L-Klubi
10 1572


























pisteet keilat






Kierroksen paras
Marko Kouva, Adara

8 619





















Taulukko 3: Lohko B











Puulaaki 2019-20




Lohko B otteluohjelma













1. kierros keskiviikko 6.11.2019 klo 19

2. kierros keskiviikko 20.11.2019 klo 19





Rata Joukkue
Rata Joukkue
1 Salama
1 Pulikat
2 Rähjät
2 Kaatolupa
3 Pykärit
3 Salama
4 Kaatolupa
4 Kourukopla
5 Pulikat
5 Rähjät
6 Kourukopla
6 Pykärit





3. kierros keskiviikko 4.12.2019 klo 19

4. kierros keskiviikko 18.12.2019 klo 19





Rata Joukkue
Rata Joukkue
1 Pykärit
1 Rähjät
2 Salama
2 Kourukopla
3 Rähjät
3 Kaatolupa
4 Pulikat
4 Salama
5 Kourukopla
5 Pykärit
6 Kaatolupa
6 Pulikat





5. kierros keskiviikko 8.1.2020 klo 19








Rata Joukkue


1 Salama


2 Pulikat


3 Kourukopla


4 Pykärit


5 Kaatolupa


6 Rähjät



Taulukko 4: B tulokset 1.kierros

Puulaaki lohko B tulokset 1.kierros 6.11.2019






































Ottelut






































Salama 16 1926






Rähjät 11 1775






nimi hcp 1.sarja pisteet 2.sarja pisteet 3.sarja pisteet yht. yht. nimi hcp 1.sarja pisteet 2.sarja pisteet 3.sarja pisteet yht. yht.
Markku Tiilikainen 46 193 2 230 3 180 0 603 5 Riitta Viljamaa 34 188 2 222 0 198 2 608 4
Jouko Hietanen 34 180 0 194 0 192 0 566 0 Paula Kopola 45 206 1 207 1 212 2 625 4
Tapio Nygård 24 224 3 251 4 282 4 757 11 Riitta Paula 34 156 0 209 3 177 0 542 3








































Pykärit 8 1739






Kaatolupa 17 1799






nimi hcp 1.sarja pisteet 2.sarja pisteet 3.sarja pisteet yht. yht. nimi hcp 1.sarja pisteet 2.sarja pisteet 3.sarja pisteet yht. yht.
Ismo Virtanen 27 156 0 185 0 228 3 569 3 Markku Vanhala 6 188 1 202 3 192 0 582 4
Risto Salminen 30 188 1 180 0 176 0 544 1 Sami Vanhala 22 216 3 208 3 234 3 658 9
Veikko Ruohomäki 20 211 1 172 0 243 3 626 4 Toni Vanhala 24 170 2 194 2 195 0 559 4








































Pulikat 12 1782






Kourukopla 15 1769






nimi hcp 1.sarja pisteet 2.sarja pisteet 3.sarja pisteet yht. yht. nimi hcp 1.sarja pisteet 2.sarja pisteet 3.sarja pisteet yht. yht.
Jaana Rapeli 17 140 0 187 1 212 3 539 4 Matti Sutela 30 180 2 190 0 174 0 544 2
Matti Piippo 18 173 0 164 0 187 0 524 0 H-P Viitanen 16 210 3 187 1 194 2 591 6
Timo Syrjä 38 209 1 293 4 217 3 719 8 Timo Forsström 8 225 3 209 3 200 1 634 7



































Sarjatilanne














joukkue
pisteet keilat








1 Kaatolupa
17 1799








2 Salama
16 1926








3 Kourukopla
15 1769








4 Pulikat
12 1782








5 Rähjät
11 1775








6 Pykärit
8 1739


























pisteet keilat






Kierroksen paras
Tapio Nygård, Salama

11 757