Valkeakosken Keilailuliitto ry.
Valkeakosken Keilahalli
Kilpailuiden yhdistely
Mestaruuskisan 2 viikon Tulokset
Finaali 16.2.klo 11    pelataan 8 sarjaa Naisten mestaruuskisa 2 viikon tulokset
8 parasta finaaliin Finaali 16.2 klo 11    pelataan 8 sarjaa
Ilmoita tulostasi keilahallille 8 parasta finaaliin
ilmoita tulostasi keilahallile
Nimi Seura Luokka Keilaajan keskiarvo Mestaruuskisat parikilpailu CD Mestaruuskisat parikilpailu naiset Mestaruuskisat parikilpailu MAB Mestaruuskisat 4 miehisjoukkueet CD Mestaruuskisat 4 miehisjoukkueet MAB Yhteensä Sarjat yhteensä Puhdas Ka
1. Heikkinen Rauli Walki Team M 212.68 0 0 1292 0 1273 2565 12 213,75 Nimi Seura Luokka Keilaajan keskiarvo Mestaruuskisa naiset 2.viikko Mestaruuskisat naiset Yhteen Sarjat yhteensä Puhdas Ka
2. Mikkola Vesa AKe M 208.68 0 0 1403 0 1139 2542 12 211,83 1. Nyqvist Erja Kei-Lit C 168.76 1150 1040 2190 12 182,5
3. Mikkola Heikki Nappi-81 B 181.95 0 0 1191 0 1146 2337 12 194,75 2. Viljamaa Riitta Kei-Lit C 165.11 1093 1010 2103 12 175,25
4. Kärkkäinen Janne Walki Team M 212.47 0 0 1101 0 1221 2322 12 193,5 3. Koukkari Petra Walki Team A 193.97 1091 1001 2092 12 174,33
5. Laaksonen Markku Walki Team B 193.07 0 0 1166 0 1125 2291 12 190,92 4. Heikkinen Riitta Kei-Lit B 174.67 1087 997 2084 12 173,67
6. Viitanen Hannu-Pekka Walki Team B 191.68 0 0 1119 0 1135 2254 12 187,83 5. Savioja Terttu Kei-Lit B 175.97 1024 1020 2044 12 170,33
7. Ruohomäki Veikko Pykärit B 180.54 0 0 1192 0 1061 2253 12 187,75 6. Kokkola Sirpa Kei-Lit C 162.54 1061 971 2032 12 169,33
8. Hotari Petri Walki Team M 210.13 0 0 1056 0 1187 2243 12 186,92 7. Kainulainen Hanna Kei-Lit C 162.63 1008 975 1983 12 165,25
9. Etuaho Harri Nappi-81 M 207.17 0 0 1173 0 1056 2229 12 185,75 8. Jokinen Kirsti Kei-Lit C 166.47 1008 966 1974 12 164,5
10. Kuukasjärvi Jukka Walki Team C 168.78 1059 0 0 1111 0 2170 12 180,83 9. Aaltonen Anja Kei-Lit C 155.69 999 939 1938 12 161,5
11. Kujanpää Jarmo Walki Team B 182.40 0 0 1106 0 1043 2149 12 179,08 10. Järvinen Marita Kei-Lit C 153.41 975 942 1917 12 159,75
12. Forsström Timo Walki Team A 198.16 0 0 1077 0 1066 2143 12 178,58 11. Laaksonen Sari-Johanna Kei-Lit D 136.44 940 900 1840 12 153,33
13. Etuaho Kari Walki Team B 182.73 0 0 1096 0 1032 2128 12 177,33 12. Vanhala Merja Kei-Lit C 154.46 808 933 1741 12 145,08
14. Saari Kari AKe B 180.25 0 0 1111 0 1001 2112 12 176 13. Keski-Hirvi Tarja Kei-Lit C 156.23 879 801 1680 12 140
15. Vanhala Markku Walki Team A 194.64 0 0 1037 0 1071 2108 12 175,67 14. Savilampi Pirjo Kei-Lit C 141.56 898 747 1645 12 137,08
16. Eerikäinen Markku Walki Team B 187.42 0 0 1029 0 1076 2105 12 175,42 15. Peltoniemi Sanna Kei-Lit D 127.52 0 827 827 6 137,83
17. Peiponen Ismo Nappi-81 B 180.20 0 0 1123 0 956 2079 12 173,25
18. Nieminen Lasse AKe C 163.12 1057 0 0 1021 0 2078 12 173,17 Valkeakosken Keilailuliitto ry.
19. Virtanen Ismo Pykärit C 169.32 987 0 0 1078 0 2065 12 172,08 Valkeakosken Keilahalli
20. Luukkonen Markku Walki Team B 185.34 0 0 1025 0 1030 2055 12 171,25 Kilpailuiden yhdistely
21. Forsström Lasse Walki Team C 167.95 1015 0 0 1030 0 2045 12 170,42
22. Nygård Tapio Nappi-81 B 182.04 0 0 1065 0 980 2045 12 170,42 Miesten B-Mestaruus
23. Salminen Risto Pykärit C 167.94 1080 0 0 961 0 2041 12 170,08
24. Jokinen Olli Nappi-81 C 173.03 904 0 0 1111 0 2015 12 167,92
25. Ketola Lasse AKe A 193.18 0 0 1017 0 994 2011 12 167,58 Nimi Seura Luokka Keilaajan keskiarvo  2.viikko 1.viikko yht Sarjat yhteensä Puhdas Ka
26. Hietanen Jouko Nappi-81 C 163.71 991 0 0 1019 0 2010 12 167,5 1. Heikki Mikkola Nappi-81 B 182.49 1191 1146 2337 12 194,75
27. Saariniemi Petri AKe C 171.05 994 0 0 1006 0 2000 12 166,67 2. Markku Laaksonen Walki Team B 193.22 1166 1125 2291 12 190,92
28. Vanhala Sami Walki Team B 178.16 0 0 1027 0 973 2000 12 166,67 3. Hannu-Pekka Viitanen Walki Team B 191.53 1119 1135 2254 12 187,83
29. Koukkari Kimmo Pykärit B 177.21 0 0 961 0 1017 1978 12 164,83 4. Veikko Ruohomäki Pykärit B 180.32 1192 1061 2253 12 187,75
30. Järvinen Veikko Nappi-81 C 155.80 941 0 0 980 0 1921 12 160,08 5. Jarmo Kujanpää Walki Team B 181.89 1106 1043 2149 12 179,08
31. Saariniemi Joonas AKe D 154.39 1013 0 0 900 0 1913 12 159,42 6. Kari Etuaho Walki Team B 182.09 1096 1032 2128 12 177,33
32. Nenonen Jussipekka AKe D 142.94 882 0 0 1028 0 1910 12 159,17 7. Kari Saari AKe B 178.33 1111 1001 2112 12 176
33. Nykänen Martti Pykärit C 166.56 1044 0 0 859 0 1903 12 158,58 8. Markku Eerikäinen Walki Team B 186.93 1029 1076 2105 12 175,42
34. Jokinen Seppo Pykärit C 166.90 1012 0 0 877 0 1889 12 157,42 9. Ismo Peiponen Nappi-81 B 177.70 1123 956 2079 12 173,25
35. Aaltonen Olavi Walki Team C 171.61 930 0 0 942 0 1872 12 156 10. Markku Luukkonen Walki Team B 184.52 1025 1030 2055 12 171,25
36. Pöyhönen Paavo AKe C 156.40 872 0 0 923 0 1795 12 149,58 11. Tapio Nygård Nappi-81 B 179.98 1065 980 2045 12 170,42
37. Kaarela  Jukka AKe D 142.67 871 0 0 920 0 1791 12 149,25 12. Sami Vanhala Walki Team B 177.20 1027 973 2000 12 166,67
38. Korteila Antero Walki Team C 151.04 842 0 0 904 0 1746 12 145,5 13. Kimmo Koukkari Pykärit B 176.75 961 1017 1978 12 164,83
39. Vuorela Timo Pykärit C 152.69 859 0 0 874 0 1733 12 144,42 14. Olli Kiuru Walki Team B 192.00 0 1006 1006 6 167,67
40. Kemppainen  Arto AKe D 0.00 857 0 0 818 0 1675 12 139,58 15. Marko Kouva Pykärit B 173.72 0 1001 1001 6 166,83
41. Töyssy Erkki Nappi-81 C 151.54 749 0 0 873 0 1622 12 135,17 16. Matti Piippo Walki Team B 183.97 971 0 971 6 161,83
42. Leino Ilkka AKe D 143.96 786 0 0 799 0 1585 12 132,08
43. Kiuru Olli Walki Team B 193.17 0 0 0 0 1006 1006 6 167,67
44. Kouva Marko Pykärit B 174.16 0 0 0 0 1001 1001 6 166,83
45. Jokinen Urpo Nappi-81 C 163.83 0 0 0 904 0 904 6 150,67
Valkeakosken Keilailuliitto ry.
Valkeakosken Keilahalli
Mestaruus C-D Miehet 
Nimi Seura Luokka Keilaajan keskiarvo 1 viikko 2 viikko yht Sarjat yhteensä Puhdas Ka
1 Kuukasjärvi Jukka Walki Team C 169.76 1111 1059 2170 12 181
2 Nieminen Lasse AKe C 163.54 1021 1057 2078 12 173
3 Virtanen Ismo Pykärit C 169.94 1078 987 2065 12 172
4 Forsström Lasse Walki Team C 168.17 1030 1015 2045 12 170
5 Salminen Risto Pykärit C 167.47 961 1080 2041 12 170
6 Jokinen Olli Nappi-81 C 174.28 1111 904 2015 12 168
7 Hietanen Jouko Nappi-81 C 164.08 1019 991 2010 12 168
8 Saariniemi Petri AKe C 171.01 1006 994 2000 12 167
9 Järvinen Veikko Nappi-81 C 156.41 980 941 1921 12 160
10 Saariniemi Joonas AKe D 154.11 900 1013 1913 12 159
11 Nenonen Jussipekka AKe D 150.04 1028 882 1910 12 159
12 Nykänen Martti Pykärit C 165.64 859 1044 1903 12 159
13 Jokinen Seppo Pykärit C 165.91 877 1012 1889 12 157
14 Aaltonen Olavi Walki Team C 170.73 942 930 1872 12 156
15 Pöyhönen Paavo AKe C 156.25 923 872 1795 12 150
16 Kaarela  Jukka AKe D 148.00 920 871 1791 12 149
17 Korteila Antero Walki Team C 151.02 904 842 1746 12 146
18 Vuorela Timo Pykärit C 152.27 874 859 1733 12 144
19 Kemppainen  Arto AKe D 136.33 818 857 1675 12 140
20 Töyssy Erkki Nappi-81 C 150.53 873 749 1622 12 135
21 Leino Ilkka AKe D 142.06 799 786 1585 12 132